סטודיו די – לעורר השראה.

Steve Gadd

סטיב גאד, מתופף שהשפיע על דור שלם של מתופפים. הוא נולד ב- 1945 ברוצ’סטר שבמדנת ניו יורק. הוא החל לתופף בגיל 3. את לימודי התיפוף הפורמאליים החל בגיל 7. את החינוך המוסיקלי האקדמי קיבל ב”מנהטן סקול אוף מיוזיק” וב”איסטמן סקול אוף מיוזיק”.

בין עבודותיו כנגן אולפן הוא ניגן עם צ’יק קוריאה, רולנד האנה, בוב ג’יימס, קווינסי ג’ונס, וכן עם אמני פופ רבים, ביניהם ג’יימס בראון, ארתה פרנקלין, סטיבי וונדר, פול סיימון וסטילי דאן. גאד נחשב למחדש בצליל התופים בפופ ובפיוז’ן. המצאתו החשובה ביותר היא “התיפוף הלינארי”, לפיו נדיר לשמוע את מרכיבי מערכת התופים מנגנים בה בעת.

(John Bonham (Bonzo

ג’ון הנרי בונהם (בונזו) 1948-1980 היה מתופף רוק בריטי וחבר בלהקת לד זפלין עד מותו. הוא נודע בכוח, במהירות וב”רגש” שלו לגרוב. בונהם נחשב על ידי רבים כאחד מהמתופפים הטובים ביותר בתולדות הרוק, ואף דורג על ידי מגזין הרולינג סטון כמתופף הטוב ביותר בכל הזמנים .

הטכנאי המפורסם אדי קריימר סיפר על הקלטות התקליט Houses of the Holy ב-1972: “הוא המתופף הכי קל להקלטה שאי פעם עבדתי איתו. הושבתי אותו בחדר לבד…כשעל התופים רק שלושה מיקרופונים. הסאונד היה מצוין…בונזו נשמע ככה מכיוון שהוא הכה בתופים חזק יותר מכל מי שאי פעם שמעתי…במובנים רבים הוא היה המפתח ללד זפלין”. על סגנון הנגינה שלו אמר בונהם באותה שנה: “אני מאוד אוהב לצעוק כשאני מנגן, אני צועק כמו דוב כדי להגביר את הקצב…מזה שלושה סיבובי הופעות שלא קרעתי אף עור…אם פשוט תניח למקל ליפול, זה ייראה כאילו אתה מכה בו חזק הרבה יותר ממה שקורה באמת. אני נותן לו ליפול כשרק כוח הכבידה של הזרוע שלי מאחוריו”.

Vinnie Colaiuta

ויני קוליוטה פישורה ‏נולד ב-5 בפברואר 1956 בפנסילבניה) הוא מתופף אמריקאי החי בלוס אנג’לס. נבחר לאחד מ-25 המתופפים המשפיעים ביותר בכל הזמנים על ידי מגזין התופים “Modern Drummer”. קוליוטה מתופף ידוע בעיקר כַּמתופף של פרנק זאפה, סטינג, ג’וני מיטשל, ג’ף בק, הרבי הנקוק וצ’יק קוריאה.

בשנת 1996 נכנס קוליוטה ל”היכל התהילה” של המגזין, ובגיליון המיוחד “The Drum Gods”. בשנת 2010 זכה בפרס הגראמי ביחד עם צ’יק קוריאה, ג’ון מקלפלין, קני גרט וכריסטיאן מקברייד על נגינתם באלבום Five Peace Band. ללא ספק ויני הוא אחד בין המתופפים הנחשבים ומעניינים של זמננו.

Dave Weckl

דייב וויקל הוא מתופף אמריקאי שגר בארצות הברית וידוע כי וירטואוז בתחום התיפוף, שמתמחה בעיקר בתחום הג’אז ופיוז’ן. בשנת 2000 הצטרף לאולם התהילה של המתופפים בני  זמננו של מגזין Modern Drummer.

דייב וויקל התחיל לככב בסצנה ניו-יורקית ב1980 ועבד עם הכוכבים הגדולים כמו פול סימון, מדונה, אנטוני ג’אקסון, רוברט פלאן ואחרים. העבודה המפורסמת ביותר שלו הייתה עם פסנתרן אמריקאי צק קוריה בלהקה Electric Band.

אחרי עזיבתו של צק קוריאה וויקל עובד עם גיטריסט וירטואוז מייק סטרן וגם כן מנהל  פרויקט האישי שלו בלהקה Dave Weackl Band  . דייב גם כן ידוע כמורה לתופים גדול שהוציא מספר עבודות החשובות בתחום הוראת התופים. כרגע חי בלוס אנג’לס ששם בבית יש לו סטודיו הפרטי שלו.